شنبه , مرداد ۱۸ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / پودر سنگ / پودر سنگ جوشقان / خرید پودر سنگ جوشقان از کارخانه

خرید پودر سنگ جوشقان از کارخانه

یکی از پر استفاده ترین و مشهور ترین پودر سنگ ها، پـودر سنـگ جوشقـان می باشد. پودر سنگ جوشقان دارای عیار بسیار بالا و رنگ سفید منحصر بفرد بوده و حتی در بسیاری از مناطق به عنوان عامل سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ مرمریت جوشقان از لحاظ نوع ساختار ملوکولی و بلور های تشکیل دهنده سنگ، ساختار آهکی داشته و تا حدودی شبیه به سنگ مرمر یا اونیکس می باشد. بیشترین موارد خرید پودر سنگ جوشقان در صنعت ساختمان سازی و بویژه در نما سازی ساختمان بوده به دلیل آن که ترکیب ملات آن بسیار همگون و دارای رنگ سفید صدفی می باشد و پس از خشک شدن نیز دارای استحکام بسیار بالا است و ترک نمی خورد.

از طرفی به دلیل افزایش مقاومت و استحکام سیمان سفید و دانه بندی یک دست و رنگ سفید خالص، پودر سنگ جوشقان را به یکی از بهترین عوامل ترکیب شونده با سیمان سفید تبدیل نموده است. گروه کارخانجات آرتا با قرار داشتن در منطقه ی جوشقان قالی واقع در استان اصفهان با تولید پودرسنگ ، کربنات کلسیم، سنگ های دانه بندی شده و … با بهترین کیفیت و امکان خرید مستقیم و بدون واسطه سال های بسیار زیادی است که در این عرصه فعال می باشد.

قیمت خرید پودر سنگ سفید جوشقان :

قیمت خرید پودر سنگ سفید جوشقان متاثر عوامل و پارامتر های مختلفی همچون میزان سفیدی و رنگ صدفی، یکسان بودن مِش پودر، نوع بسته بندی و … می باشد که طبیعتاً قیمت خرید پودر سنگ فله ای نسبت به کیسه ای کمتر می باشد. با توجه به نوسانات بازار و تغییر مداوم هزینه ها امکان اعلام قیمت خرید قطعی پودر سنگ جوشقان و سنگ های دانه بندی شده وجود نداشته و عمدتاً استعلام قیمت بصورت تلفنی انجام می شود.

پودر سنگ سفید
سنگ مرمریت جوشقان از لحاظ نوع ساختار ملوکولی و بلور های تشکیل دهنده سنگ، ساختار آهکی داشته و تا حدودی شبیه به سنگ مرمر یا اونیکس می باشد.

بیشترین کاربرد پودر سنگ جوشقان در صنعت ساختمان سازی و به ویژه در نمای ساختمان می باشد. به دلیل آن که ترکیب ملات آن بسیار همگون و دارای رنگ سفید صدفی بوده و پس از خشک شدن نیز دارای استحکام بسیار بالا است و ترک نمی خورد. از طرفی به دلیل افزایش مقاومت و استحکام سیمان سفید و دانه بندی یک دست و رنگ سفید خالص، پودر سنگ جوشقان را به یکی از بهترین عوامل ترکیب شونده با سیمان سفید تبدیل نموده است.

ویژگی های پودر سنگ سفید جوشقان :

 • رنگ سفید خالص و منحصر بفرد
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • مقاوم در برابر گرما و سرما
 • استحکام بالا
 • میزان کلسیم کربنات و آهک مطلوب
 • ترکیب شوندگی مناسب با سیمان و ملات
 • قیمت ارزان
 • و …

همانطور که گفته شد یکی از مهم ترین موارد استفاده از پودر سنگ جوشقان ، در نمای بیرونی ساختمان که به آن (نمای شسته) نیز گفته می شود، می باشد. ترکیب پودر سنگ سفید جوشقان با سنگ های نمره ۱ تا ۲ سفید و رنگی و استفاده از این ملات در نمای ساختمان یکی از راحت ترین، ارزان ترین و زیبا ترین روش های اجرای نمای ساختمان می باشد. اجرای اینگونه نما ها در مناطق شمالی کشور کاربرد بیشتری دارد. اما در شهر های شلوغ و صنعتی همچون تهران و … به دلیل جذب دوده و آلودگی توصیه نمی گردد.


نمای شسته ساختمان یا به زبان لاتین (Wash Beton) به نمایی گفته می شود که در آن با استفاده از ملاتی که شامل سیمان ، سنگ های دانه بندی شده سفید و رنگی و پودر سنگ و … می باشد اجرا می شود و در ساختمان های مختلف به کار می رود. نام نمای شسته نیز به این دلیل روی این نوع نما گذاشته شده است که پس از اتمام مراحل اجرای نما و به عنوان مرحله پایانی، نما با آب شسته می شود.

مزایا و معایب نمای شسته چیست ؟
از مزایای نمای شسته میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در صورت کیفیت بالای اجرا، استحکام و ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت
 • اجرای طرح ها و مدل های متنوع مانند نمای سنگ
 • هزینه بسیار کمتر نسبت به نمای سنگی
 • تنوع رنگ در آن بسیار بالا بوده و می توان رنگ های مختلفی در آن به کاربرد برد.

البته استفاده از نمای شسته نکات منفی و نقاط ضعفی هم دارد.

از معایب آن نیز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • سرعت اجرای نسبتا پایین
 • عایق رطوبت مناسبی نمی باشد، که می توان برای جبران روی سطح کار از مواد عایق بدون رنگ استفاده نمود.
 • آلودگی و دوده را به خود جذب می کند

روش های تولید پودرسنگ سفید جوشقان :

 1. روش طبیعی
 2. روش صنعتی

در روش طبیعی بر اثر حرکت و اصطکاک و سایش لایه های سطح زمین، پودر مخصوصی به وجود می آید.  پس از جمع آوری و سرند کردن آن، مورد استفاده قرار می گیرد. در روش صنعتی لاشه های سنگ پس از جمع آوری به کارخانه آورده شده و با استفاده از فک ها و اهرم های قدرتمند آنها را خرد کرده و تبدیل به پودر می کنند.

خرید پودر سنگ سفید جوشقان به دو صورت کیسه ای و فله ای انجام می گردد. کیسه های مورد استفاده در بسته بندی پودر سنگ عمدتا ۲۵ کیلویی، ۳۰ کیلویی و ۵۰ کیلویی می باشند. همچنین در برخی موارد از گونی های ( جامبــو بگ ) نیز استفاده شده که ظرفیت هر گونی جامبو بین ۱ تن تا ۲ تن می باشد.

فروش پودرسنگ سفید
مرکز تولید و خرید پودر سنگ جوشقان و سنگ های دانه بندی شده در گروه کارخانجات آرتا

گروه بازرگانی سنگ آرتا یکی از بزرگترین مراکز تولید و پخش پودر سنگ عمده و سنگ های دانه بندی شده در کشور بوده که با توجه به قرار داشتن کارخانه در شهر جوشقان در استان اصفهان به عنوان مرکز تولید پودر سنگ می باشد. در حال حاضر در این کارخانه انواع پودر سنگ جوشقان با درجات کیفی مختلف تولید شده و به صورت کیسه و فله عرضه می گردد. علاوه بر پودر سنگ، محصولات دیگری همچون سنگ های دانه بندی شده (نمره ۱ و ۲ ، بادامی، شکری، دانه مرغی و …) و کربنات کلسیم در مجموعه کارخانجات سنگ آرتا تولید شده و شرایط ارسال محصول به سراسر کشور و همچنین بستر صادرات نیز فراهم می باشد.

موارد خرید و استفاده از پودر سنگ سفید جوشقان :

 • استفاده از پودر سنگ به عنوان ملات
 • عامل ترکیب شونده با سیمان جهت استحکام بیشتر
 • عامل سفید کاری و بندکشی سنگ و سرامیک و موزاییک
 • استفاده در صنایع مختلف همچون موزاییک سازی و بلوک زنی و بتن سازی
 • استفاده در نمای ساختمان و نماهای شسته
 • مجسمه سازی
 • سنگ فرش
 • تهیه چسب کاشی و سرامیک
 • ساخت سنگ های نانو
 • جایگزین کچ کاری در مناطق مرطوب و بارانی
 • و…

یکی از نکات بسیار مهمی که در خرید پودر سنگ سفید جوشقان باید به آن توجه نمود، خالص بودن این محصول است. در بسیاری موارد مشاهده شده است که برخی از فروشندگان پودر سنگ جوشقان را با سایر سنگ های کرم یا سفید مخلوط نموده و به نام پودر جوشقان به قیمت کمتر به فروش می رسانند.


پودر سنگ جوشقان دارای عیار بسیار بالا و رنگ سفید منحصر بفرد بوده و حتی در بسیاری از مناطق به عنوان عامل سفید کننده مورد استفاده قرار می گیرد. 

آنالیز ساختاری پودر سنگ سفید جوشقان:

SiO2Al2O3Fe2O3CaOMgOLO
۱٫۷۰٫۶۰٫۲۵۴٫۴۰٫۳۴۲/۵۵
پودر سنگ جوشقان

جهت مطالعه بیشتر و مشاهده تصاویر در تلگرام و اینستاگرام با ما همراه باشید.

جهت دریافت نشانی و اطلاع از قیمت خرید انواع پودر سنگ سفید جوشقان با مدیریت فروش گروه بازرگانی سنگ آرتا تماس بگیرید:

مدیریت فروش: امیرمسعود زرگری
راه های ارتباطی:
تلفن تماس: 09134115802
کانال تلگرام: https://t.me/arta_stone
اینستاگرام: https://instagram.com/artastone.ir
پست الکترونیکی: info@artastone.ir

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

فروش پودرسنگ سفید

فروش اینترنتی پودرسنگ سفید جوشقان

سنگ مرمریت جوشقان یکی از قدیمی ترین و مشهور ترین سنگ های مرمریت کشور می باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *