جمعه , اسفند ۱۵ ۱۳۹۹
صفحه اصلی / سنگ چینی (کریستال) / سنگ اسلب سفید برای کف ساختمان

سنگ اسلب سفید برای کف ساختمان

سنگ چینی یا کریستال یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین سنگ های ماربل جهان می باشد. در جهان این گونه سنگ ها با نام وایت ماربل (White Marble) شناخته می شود. سنگ چینی یا کریستال در ساختار خود دارای بلور های کریستالی بسیار ریز می باشد که دلیل براق بودن و درخشندگی این نوع سنگ می باشد. عمدتا از سنگ های اسلب چینی سفید در کف ساختمان استفاده می شود. در برخی از سنگ های چینی، امکان عبور نور نیز وجود داشته و میزان محدودی نور از سطح سنگ عبور می کند اما به تمدازه ی میزان عبور نور از سنگ مـرمـر نیست. معادن سنگ چینی اقدام به اسخراج و استحصال سنگ خام نموده و پس از خرید کوپ ها توسط کارخانجات، به صورت اسلب و تایل فرآوری شده و روانه ی بازار می گردد.

از بزگترین ویژگی این نوع سنگ ها می توان به جذب آب ناچیز، قابلیت بوک مچ و فورمچ و ساب پذیری بسیار بالا اشاره نمود. در سالیان اخیر فرآوری سنگ چینی به صورت اسلب رشد چشمگیری داشته و مورد خرید و استفاده در بسیاری از پروژه های لوکس مسکونی، تجاری، اداری و … در داخل کشور و سایر کشور های خارجی بوده است.

فروش سنگ اسلب بیانکو الیگودرز
سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز
این سنگ دارای زمینه سفید یکدست می باشد و در سطح این سنگ خطوط نا منظم مشکی و خاکستری مشاهده می شود. از بزرگترین و بارز ترین ویژگی های سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز می توان به جذب آب ناچیز و قابلیت ایجاد قاب های زیبای بوک مچ و فورمچ در کف ساختمان اشاره نمود.

ویژگی های سنگ اسلب چینی سفید برای کف ساختمان :

 • تراکم بسیار بالا و وجود بلور های کریستالی بسیار ریز در ساختار سنگ
 • ساب پذیری بسیار عالی و جلای سطح سنگ
 • سطح صیقلی فوق العاده
 • مقاومت سایشی مناسب در برابر اصطکاک
 • مقاومت فشاری بسیار بالا
 • جذب آب ناچیز و حداقل که سبب استفاده از این سنگ در بسیاری از مکان هایی که در معرض رطوبت قرار دارند.
 • قیمت بسیار مناسب در مقایسه با رقبای وارداتی
 • قابلیت ایجاد بوک مچ و فورمچ به دلیل انطباق خطوط و نقش های موجود در سطح سنگ
 • و …

همانطور که در بخش قبلی اشاره شد، از مهم ترین و بارز ترین ویژگی های سنگ چینی یا کریستال، جذب آب ناچیز و تراکم و ساب پذیری بسیار بالای آن می باشد. همچنین قابلیت ایجاد ورق های بوک مچ و فورمچ که زیبایی خیره کننده ای داشته و در بسیاری از پروژه های لوکس و مجلل مورد استفاده قرار می گیرد از دیگر ویژگی ها و دلایل خرید سنگ چینی الیگودرز می باشد.

موارد استفاده و خرید سنگ اسلب چینی سفید روز به روز بیشتر شده و از ورق های بزرگ سنگ در ابعاد ماکزیمم بیشتر استفاده می شود. فرآوری سنگ به صورت اسلب با روش های قدیمی به صورت قله بری متفاوت بوده و به جای دستگاه تک یا سی تیغ از اره استفاده می شود. در روش قله بری تیغ برش به صورت دوار عملیات برش کاری بر روی سنگ انجام می شود اما در روش اسلب به صورت رفت و برگشتی سنگ ورقه ورقه می گردد. به عبارت دیگر بر خلاف روش قدیمی برش سنگ که با استفاده از دستگاه های دوار که اصطلاحاً (قله بُر) نامیده می شوند و سنگ خام با حرکت دایره ای صفحه ی برش بریده می شود، در روش اسلب سنگ خام (کوپ) به صورت حرکت رفت و برگشتی توسط تیغه مخصوص ورقه ورقه می شود. ابعاد ورقه های سنگ بسیار بزرگتر از تایل یا سنگ قله بری می باشد. این ابعاد وابسته به قواره ی کوپ خام سنگ و همچنین میزان پرتی سنگ پس از گونیا شدن آن می باشد. عمدتا این ابعاد از عرض ۸۰ سانتی متر به بالا می باشد.

انواع سنگ چینی (کریستال) سفید ایران :

 • سنگ چینی نیریز
 • سنگ چینی ازنا
 • سنگ چینی لایبید
 • سنگ چینی الیگودرز
 • سنگ چینی هرات افغانستان
 • سنگ چینی سایمان قروه
 • و …

سنگ چینی نیریز:

سنگ چینی نی ریز دارای رنگ زمینه سفید رنگ با خطوط و رگه های تیره می باشد. خاستگاه این سنگ استان فارس و حومه ی شهرستان نی ریز می باشد. تولید و فرآوری این سنگ به صورت اسلب و تایل می باشد و در موارد مختلف ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ چینی نی ریز در موارد بسیار مختلفی در فضای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و استحکام فوق العاده این سنگ و قیمت خرید بسیار مناسب آن سبب افزایش کاربرد این سنگ گردیده است.

قیمت سنگ چینی
سنگ اسلب چینی نی ریز به دلیل داشتن خاصیت جذب آب ناچیز و کم، در سنگ فرش کف بسیاری از فضا ها و مکان هایی که در معرض رطوبت و تماس مستقیم با آب هستند استفاده می شود. همچنین قیمت خرید مناسب سنگ اسلب چینی نی ریز باعث آن گردیده تا درکف و دیواره های بسیاری از سرویس های بهداشتی لوکس، حمام های مستر، استخر ها، سنگ فرش آشپزخانه های صنعتی و … مورد استفاده قرار گیرد.

آنالیز ساختاری سنگ چینی نیریز :

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN۰/۰۳۱/۸۰petty۶۰۰۲/۲۰
MAX۱/۵۰۲/۸۰۲/۵۰۲۲۰۰۶
سنگ چینی نی ریز۰/۱۴۲/۷۹۰/۲۴۹۴۵۳

سنگ چینی ازنا :

سنگ چینی ازنا یکی از سفید ترین سنگ های چینی یا کریستال کشور می باشد. این سنگ دارای رنگ زمینه ی سفید بوده و در سطح آن رگه ها و خطوط کم رنگ خاکستری دیده می شود. خاستگاه سنگ کریستال ازنا استان لرستان و حومه ی شهرستان ازنا می باشد. از دیرباز تا کنون این سنگ به دلیل کیفیت بالا و ظاهر زیبا و مناسب، مورد پسند بسیاری از فعالان صنعت ساختمان سازی قرار گرفته است. تولید، فرآوری و خرید سنگ چینی ازنا به صورت اسلب و تایل انجام می گردد که اخیرا از اسلب این سنگ در فضای داخلی ساختمان علی الخصوص ساختمان ها و پروژه های لوکس بیشتر استفاده می شود.

خرید چینی ازنا
عمدتاً سنگ چینی ازنا در کارخانجاتی فرآوری می شود که مجهز به دستگاه های با کیفیت و به روز باشند. این سنگ هم به صورت اسلب و هم به صورت تایل تولید و عرضه می شود. اما تولید آن با روش اسلب مقرون به صرفه تر می باشد و از نظر فرآوری کیفیت بسیار بالاتری نسبت به تایل دارد.

ویژگی های سنگ اسلب چینی ازنا:

 • تراکم بسیار بالا
 • ساب پذیری فوق العاده
 • استحکام بالا
 • مقاومت سایشی ماسب
 • مقاومت فشاری بالا
 • جذب آب بسیار نا چیز
 • رنگ سفید منحصر بفرد
 • قیمت بسیار مناسب نسبت به رقبای خارجی
 • و …

آنالیـــز ساختاری سنگ چینی ازنـــا :

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN۰/۰۳۱/۸۰petty۶۰۰۲/۲۰
MAX۱/۵۰۲/۸۰۲/۵۰۲۲۰۰۶
سنگ چینی ازنا۰/۱۰۲/۷۴۰/۲۰۹۱۰۳

قیمت خرید بسیار مناسب سنگ اسلب چینی سفید ازنا در مقایسه با رقبای خارجی و وارداتی همچون سنگ چینی ولوکاس یونان و کارار ایتالیاو … باعث شده تا این سنگ بیشتر در کانون توجه طراحان و معماران و سازندگان قرار گیرد. در صورتی که کیفیت ساختاری بسیار نزدیکی به رقبای خود داشته و قیمت تمام شده بسیار کمتری خواهد داشت. به همین دلیل سنگ چینی ازنا فروش بهتری نسبت به رقبای داخلی و خارجی خود داشته است.

سنگ چینی لایبید :

سنگ کریستال یا چینی لایبید یکی از با کیفیت ترین و قدیمی ترین سنگ های مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی می باشد. معدن سنگ لایبید واقع در استان اصفهان و حومه ی بخش میمه می باشد. از گذشته سنگ چینی لایبید در موارد مختلفی در فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده شده و عمدتا فرآوری آن به صورت تایل بوده است. اما در حال حاضر علاوه بر تایل، این سنگ به صورت اسلب تولید و فرآوری می گردد که بسیاری از سورت های سنگ کریستال لایبید زیبایی منحصر بفرد و چشم نوازی داشته و در دسته ی سنگ های لوکس قرار گرفته است.

سنگ چینی یا کریستال لایبید دارای تنوع رنگی بسیار بالایی بوده و در رنگ های آبی کمرنگ، طوسی، اطلسی و سفید روشن استخراج و فرآوری می گردد. عمدتا از اغلب سورت های این سنگ ورقه های اسلب بسیار زیبایی فرآوری می گردد.

سنگ اسلب لایبید
سنگ لایبید با توجه به ویژگی های ظاهری و پارامتر های ساختاری بسیار مناسب، در موارد بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ چینی لایبید یکی از زیباترین و منحصر بفرد ترین انواع سنگ اسلب چینی سفید برای کف می باشد که از مهم ترین ویژگی های آن استحکام مثال زدنی و قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ می باشد که موجب افزایش فروش چشمگیر این سنگ شده است.

آنالیـز ساختــاری سنگ چینی لایبـیــد :

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN۰/۰۳۱/۸۰petty۶۰۰۲/۲۰
MAX۱/۵۰۲/۸۰۲/۵۰۲۲۰۰۶
سنگ چینی لایبید۰/۱۸۲/۷۴۰/۱۷۱۲۰۰۳

سنگ چینی الیگودرز :

سنگ چینی سفید الیگودرز یکی از مشهور ترین و بهترین سنگ های کریستال کشور می باشد. خاستگاه این سنگ استان لرستان و حومه ی شهرستان الیگودرز می باشد. سنگ چینی یا کریستال یکی با کیفیت ترین سنگ های مورد استفاده در ساختمان سازی می باشد. در حال حاضر اسلب این سنگ در بسیاری از پروژه های لوکس استفاده می شود باعث زیبایی و چشم نوازی بیشتر فضا می شود.

اسلب سنگ سفید بیانکو
کیفیت، زیبایی منحصر بفرد و قیمت خرید بسیار مناسب سنگ اسلب چینی سفید الیگودرز نسبت به رقبای خارجی، سبب آن گردیده است تا در سنگفرش کف و دیواره های بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از این سنگ استفاده گردد. 

ویژگی های سنگ کریستال الیـگـودرز :

 • تراکم بسیار بالا
 • ساب پذیری مناسب
 • استحکام بالا
 • مقاومت سایشی مناسب
 • مقاومت فشاری بالا
 • جذب آب بسیار نا چیز
 • قیمت بسیار مناسب در برابر رقبای خارجی
 • امکان ایجاد قاب هاب بوک مچ و فورمچ
 • رنگ و طرح منحصر بفرد
 • و …

سنگ چینی الیگودرز که یکی از سنگ های قدیمی و با کیفیت کشور محسوب می گردد که از نظر ظاهری و ساختاری سنگی بی رقیب محسوب می گردد لذا با توجه به ویژگی های مناسب ساختاری و ظاهری دارای قیمت بالاتری نسبت به رقبای داخلی خود است. عمدتا سنگ چینی سفید الیگودرز به صورت تایل و اسلب فرآوری و عرضه می گردد که امروزه تولید اسلب این سنگ از نظر قیمت مقرون بصرفه بوده و از نظر ساختاری نیز باعث افزایش استحکام ، زیبایی و طول عمر بیشتر سنگ می شود.

آنالـیــز ساختـاری سنگ چینی الیـگــودرز :

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN۰/۰۳۱/۸۰petty۶۰۰۲/۲۰
MAX۱/۵۰۲/۸۰۲/۵۰۲۲۰۰۶
سنگ چینی سفید الیگودرز۰/۱۰۲/۷۴۰/۲۰۹۱۰۳

سنگ چینی سایمان قروه :

سنگ چینی سایمان یکی از زیبا ترین و منحصر بفرد ترین سنگ های چینی یا کریستال کشور می باشد. خاستگاه و معدن استخراج این سنگ پر طرفدار و خاص استان کردستان و حومه ی شهرستان قروه می باشد. سنگ چینی سایمان به صورت اسلب زیبایی چشم نوازی داشته و قابلیت استفاده به صورت قاب های بوک مچ (دوتایی) و فور مچ (چهار تایی) را دارد. ویژگی ظاهری و خواص و مشخصات ساختاری این سنگ باعث قرار گرفتن سنگ چینی سایمان قروه در کانون توجه بسیاری از طراحان و معماران ساختمان گردیده است.

سنگ اسلب چینی سایمان قروه
در عملیات بوک مچ (Book Matching) که خود شامل دو بخش دوتایی (بوک مچ) و چهارتایی (فورمچ) می باشد، برش و فرآوری سنگ به گونه ای انجام می شود که خطوط و رگه های طبیعی موجود در اسلب سنگ در امتداد یکدیگر یا در تقارن با یکدیگر قرار گیرند. یعنی همانند یک پروانه یا نقش و نگار های یک قالی که در تقارن و امتداد یکدیگر قرار دارند، شال ها و رگه های سنگ نیز در کنار یکدیگر جفت می شوند.

قیمت خرید بسیار مناسب سنگ اسلب چینی قروه در مقایسه با رقبای خارجی و وارداتی باعث شده تا این سنگ بیشتر در کانون توجه طراحان و معماران و سازندگان قرار گیرد. در صورتی که کیفیت ساختاری بسیار نزدیکی به رقبای خود داشته و قیمت تمام شده بسیار کمتری خواهد داشت. به همین دلیل سنگ چینی سایمان فروش بهتری نسبت به رقبای داخلی و خارجی خود داشته است.

آنالیز ساختـاری سنگ چینی سـایـمـان قــروه :

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN۰/۰۳۱/۸۰petty۶۰۰۲/۲۰
MAX۱/۵۰۲/۸۰۲/۵۰۲۲۰۰۶
سنگ چینی سایمان۰/۱۰۲/۷۴۰/۲۰۹۱۰۳

در حال حاضر فرآوری سنگ به صورت اسلب بر روی بسیاری از سنگ ها قابل اجرا بوده و در صورت اجرای صحیح مراحل برش، ساب و کالیبراسیون، می توان در فضا های مختلفی از اسلب استفاده نمود. ضمن اینکه در روش فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش های قدیمی افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر می شود.

سنگ اسلب مایا یونان (وارداتی) :

سنگ کریستال سفید تاسوس THASSOS یونان یکی از مشهور ترین و با کیفیت ترین سنگ های وایت ماربل White Marble یا کریستال جهان می باشد. نام دیگر این سنگ ، چینی سفید مایا می باشد که عمدتا به صورت اسلب فرآوری و عرضه می گردد. این سنگ زیبا دارای رنگ زمینه ی سفید رنگ بوده و در سطح آن خطوط طوسی و خاکستری بسیار کم رنگ مشاهده می شود. خاستگاه سنگ سفید مایا مناطق شمالی کشور یونان به نام درام و در نزدیکی مرز بلغارستان می باشد.

از ویژگی های مهم سنگ تاسوس  یا مایا یونان جذب آب بسیار پایین و رنگ سفید بسیار یک دست می باشد. با توجه به اینکه سنگ تاسوس یکی از سنگ های کمیاب و با کیفیت کشور می باشد که از نظر ظاهری و ساختاری سنگی بی رقیب محسوب می گردد لذا با توجه به ویژگی های مناسب ساختاری و ظاهری دارای قیمت نسبتا بالاتری نسبت به رقبای داخلی خود بوده و سنگی لوکس محسوب می گردد.

سنگ اسلب تاسوس یونان
نام تاسوس برای تمامی سنگهایی از نوع مرمریت و کریستال با انواع رنگهای سفید و یا نیمه سفید که از معادن موجود در کوه های شمال یونان و مرز بلغارستان استخراج میشود عمومی بوده و نام اکثر سنگ های استخراجی از این مناطق تاسوس می باشد. مایا نام دیگری از این سنگ می باشد که با این نام در کشور ما شهرت دارد.

سنگ اسلب سفید مایا یونان در بسیاری از پروژه های لوکس و مجلل مورد استفاده قرار می گیرد. خاص بودن و کمیاب بودن این سنگ سبب آن گردیده تا در کانون توجه بسیاری از معماران، طراحان داخلی و فعالان عرصه ساختمان سازی قرار گیرد. دارا بودن ویژگی های مناسب ساختاری و ظاهری بر محبوبیت این سنگ بیش از پیش افزوده است. یکی از از مهم ترین ویژگی های سنگ تاسوس جذب آب ناچیز و استحکام بسیار بالای آن می باشد که از مهم ترین موارد مصرف سنگ اسلب سفید مایا در سنگفرش کف ساختمان می باشد.

آنالیز مخصوص سنگ تاسوس (مایا) یونان :

میزان مطلوبجذب آبوزن مخصوصتخلخلمقاومت فشاریمقاومت سایشی
MIN۰/۰۳۱/۸۰petty۶۰۰۲/۲۰
MAX۱/۵۰۲/۸۰۲/۵۰۲۲۰۰۶
سنگ مایا یونان۰٫۰۵۲/۷۹۰/۹۸۲۹۵۰۳

ویژگی های انواع سنگ اسلب چینی سفید برای کف ساختمان :

 • تراکم بسیار بالا
 • ساب پذیری بسیار عالی
 • سطح صیقلی فوق العاده
 • مقاومت سایشی مناسب
 • مقاومت فشاری بسیار بالا
 • جذب آب ناچیز و حداقل
 • قیمت بسیار مناسب
 • قابلیت ایجاد بوک مچ و فورمچ
 • و …
بازرگانی سنگ آرتا
ساختار متراکم و سخت سنگ چینی ، باعث ساب پذیری بیشتر این سنگ می شود. همچنین این نوع سنگ ها جذب آب بسیار ناچیزی داشته و استحکام بالای آن ها باعث افزایش کاربرد و مناسب آن می گردد.

هنگامی که سنگ به صورت اسلب بریده شد، وارد مراحل بعدی فرآوری مثل اپوکسی کاری، رگه گیری، ساب و صیقل کاری ، فرزکاری و دوربری می شود. ضخامت برش سنگ اسلب عمدتا ۲ سانتی متر بوده و در برخی از موارد با ضخامت ۳ سانتی متر نیز بریده می شود. فرآوری سنگ به صورت اسلب بر روی بسیاری از سنگ ها قابل اجرا بوده و در صورت اجرای صحیح مراحل برش، ساب و کالیبراسیون، می توان در فضا های مختلفی از اسلب استفاده نمود. ضمن اینکه در روش فرآوری اسلب، استحکام سنگ نسبت به روش های قدیمی افزایش یافته و عمر سنگ بیشتر می شود.

سایر موارد کاربرد سنگ اسلب چینی سفید کف :

 • فضای داخلی ساختمان
 • سنگ فرش کف هال و پذیرایی
 • سنگ فرش کف لابی
 • دیواره های لابی
 • ورودی ساختمان
 • سالن های ورودی
 • دیواره های داخلی ساختمان
 • دیواره ی شومینه
 • دیواره ی آسانسور
 • دیواره ی آشپزخانه
 • کابینت و کانتر تاپ آشپزخانه
 • دیواره های استخر
 • میز ناهار خوری
 • فضای پشت تلویزیون (TV Wall)
 • مراکز تجاری
 • فروشگاه های لوکس
 • دکوراسیون تالار های مجلل
 • دکوراسیون فروشگاه های مدرن
 • هتل ها
 • سالن های اجلاس و همایش
 • پیشخوان و کانتر مراکز عمومی و تجاری
 • سرویس های بهداشتی لوکس
 • حمام های مستر و لوکس
 • و …

کیفیت، زیبایی خیره کننده و قیمت فروش بسیار مناسب انواع سنگ اسلب چینی سفید ، سبب آن گردیده است تا در سنگ فرش کف و دیواره های داخلی و خارجی بسیاری از پروژه های مسکونی، اداری و تجاری و لوکس از این سنگ ها استفاده گردد. در متد های جدید طراحی داخلی ساختمان، استفاده از ورق های بزرگ سنگ یا اسلب به جای سایز های کوچک تر متداول می باشد. استفاده از اسلب سنگ چینی سفید در سایز های بزرگ مثل ۱۰۰*۱۰۰ و بیشتردر کف ساختمان، زیبایی و یک دستی بی نظیری را به فضا بخشیده و موجب چشم نواز تر شدن طراحی می شود.

سنگ اسلب چیست
استفاده از سنگ اسلب چینی سفید پرشین اسکاتو در کف و دیواره های سرویس بهداشتی لوکس

عوامل موثر بر قیمت خرید انواع سنگ اسلب چینی سفید کف :

 • اندازه و قواره کوپ سنگ
 • نوع و ماهیت سنگ
 • هزینه های استخراج و خرید کوپ
 • نوش برش و فرآوری
 • سورت یا درجه بندی سنگ
 • پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ
 • قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ
 • هزینه های حمل و نقل
 • و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه سنگ اسلب بوک مچ و فورمچ چیست ؟ « ایـنـجـا » کلیک کنید.

جهت مطالعه بیشتر و مشاهده تصاویر در تلگرام و اینستاگرام با ما همراه باشید.

جهت دریافت تصاویر بیشتر و اطلاع از قیمت خرید انواع سنگ اسلب چینی سفید برای کف ساختمان و یا بازدید از نمایشگاه اصفهان با مدیریت فروش گروه بازرگانی سنگ آرتا تماس بگیرید:

مدیریت فروش: امیرمسعود زرگری
راه های ارتباطی:
تلفن تماس: 09134115802
کانال تلگرام: https://t.me/arta_stone
اینستاگرام: https://instagram.com/artastone.ir
پست الکترونیکی: info@artastone.ir

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

قیمت سنگ اسلب سفید الیگودرز

مرجع خرید انواع سنگ اسلب سفید

سنگ چینی یا کریستال از سنگ هایی است که از گذشته در صنعت ساختمان سازی حضور داشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *